Gramy! (4.2.2019)

Jak zawsze - w pierwszy poniedziałek miesiąca gramy, bo gry to logika, a logika to matematyka, a od matematyki do informatyki to już bardzo blisko.

Czytaj więcej
Dzień rozmów Face2Face (17.12.2018)

Dziś Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz. Bez używania internetu. Koleżanka z 1 klasy mat-inf zaprezentowała pracę dotycząca internetu i swoich doświadczeń z pięciu dni bez dostępu do internetu. Podobną prezentację uczniowie z KZU będą wykonywać w II semestrze. A potem jeszcze porozmawialiśmy o…

Czytaj więcej
Nauka logicznego myślenia (3.12.2018)

Projekt MTG (mtg.kopernik-leszno.pl) uruchomiony w ramach CAS/iB idzie pełną parą. Dziś uczymy grać uczestników Klubu Zdolnego Ucznia. Karciana logiczna gra, w dodatku w języku angielskim, integracja z uczniami klas II-iB i klasy informatycznej. Czego chcieć więcej :)

Czytaj więcej
Testujemy wiedzę (19.11.2018)

Grupa początkująca spróbowała swoich sił w kodowaniu przy pomocy serwisów Silent Teacher oraz przygotowanych testów przez grupę Kopernik Code Team. Poszło całkiem nieźle.

Czytaj więcej
Dzisiaj planszówki (5.11.2018)

Od zawsze twierdzimy, że gry planszowe uczą logiki, strategicznego myślenia, podejmowania decyzji i wielu wielu innych rzeczy, potrzebnych informatykowi. No to pograliśmy. Przy okazji odbył się turniej Toguz Korgool (www.toguz.kopernik-leszno.pl) i wręczyliśmy nagrodę za III kwartał Michałowi Gaume…

Czytaj więcej
Grupa początkująca wystartowała (29.10.2018)

Grupa początkująca skompilowała swoje pierwsze programy w Swift. Teraz przed nimi wyzwanie - połączyć się z naszymi serwerami z domu i dokończyć ćwiczenia. Na koniec pierwsze starcie z testem T3, którego poprawne rozwiązanie jest wymogiem ukończenia KZU z informatyki.

Czytaj więcej